5 powodów, dla których warto kupić wideorejestrator

pexels-photo-510443
Czym kierować się przy wyborze wideorejestratora?
21 lipca 2017
white-delivery-van-in-motion-driving-on-highway-picjumbo-com
Jak zaoszczędzić na paliwie, czyli o słów kilka o Eco driving
29 września 2017
traffic-332857_1280

Zainwestowanie w wideorejestrator to jedna z najlepszych decyzji, jaką może podjąć kierowca. Jeśli jednak ktoś nadal ma wątpliwości, czy potrzebuje do swojego samochodu kamery, postaramy się je rozwiać.   

Zabezpieczenie przeciwko oszustom

Pierwszym powodem jest oczywiście chęć zabezpieczenia się w razie wypadku. Wideorejestrator pozwala ustalić winę w sytuacji, gdy drugi kierowca oskarża nas o spowodowanie kolizji. Kamera pokaże szybkość, z jakąś poruszało się nasze auto, a także jak wyglądało zdarzenie.

Bezpieczny nawet na parkingu

Kamera czuwa nawet wtedy, gdy samochód stoi na parkingu. Przykładowo wideorejestratory DOD posiadają specjalny tryb, w którym urządzenie uruchamia się na kilka sekund, gdy tylko wykryje w pobliżu ruch. W ten sposób uda się złapać kogoś, kto przy nieumiejętnym parkowaniu doprowadził do stłuczki. Kamera umożliwi też identyfikację chuliganów, którzy mogliby zarysować samochód.

Trasa bez tajemnic

Wideorejestratory – przynajmniej te wyposażone w GPS – idealnie nadają się do planowania trasy podróży. Kamera pomaga wybrać najlepszą możliwą drogę, pokazując całkowity dystans, przewidywany czas dotarcia na miejsce i przeciętną prędkość.

Panie władzo, za co ten mandat?! 

Dostałeś niesłusznie mandat za przekroczenie prędkości? Każdy kierowca wie, że fotoradary bywają zawodne. Chcesz w sądzie dochodzić swoich praw? Z wideorejestratorem bez problemu oczyścisz się z zarzutów. GPS rejestruje dokładne dane dotyczące m.in. prędkości pojazdu na każdym odcinku pokonanej trasy. Sami przyznajcie: czy można marzyć o lepszym dowodzie niewinności?

Biznes pod kontrolą

Inwestycja w wideorejestrator to także doskonała decyzja dla biznesu. GPS pozwala namierzyć samochód, w którym znajduje się kamera – w ten sposób pracodawca zawsze będzie wiedział, co dzieje się z firmowymi samochodami. Urządzenie stanowi też zabezpieczenie dla pracownika, któremu przydarzył się wypadek.

Korzyści płynących z posiadania wideorejestratora jest oczywiście więcej, ale już tych pięć wymienionych przed chwilą powinno skłonić każdego do zakupu kamery samochodowej.