Akcesoria, w które warto zaopatrzyć samochód na zimę

winter-1794646_1280
Radzimy, jak pozbyć się lodu z szyb w aucie
4 grudnia 2017
Giveaway DOD
14 grudnia 2017
tire-tracks-583208_1280

Co to za żołnierz, który na wojnę wybiera się bez karabinu? Podobnie jest z kierowcą w czasie zimy – na szczęście jego broń nie jest śmiercionośna i przy tym znacznie tańsza. Dzisiaj przedstawimy wam akcesoria, które zimą powinny znaleźć się w każdym aucie.  

Gdy samochód nie chce ruszyć…

Jak często o zimowym poranku widzicie sąsiada, który desperacko próbuje odpalić auto? Najczęściej zawodzi akumulator, który bardzo źle znosi mrozy. Jak go ochronić przed niskimi temperaturami? Jest na to kilka sposobów: zastosowanie  kabli rozruchowych (konieczna przy tym jest pomoc innego kierowcy i jego samochodu), akumulatora rozruchowego, pokrowca na pojazd lub samą baterię.

Skrob, skrob, skrob

Przyrząd, z którym zimą nie rozstaje się większość kierowców?  Oczywiście chodzi o skrobaczkę. Niby istnieją szybsze i skuteczniejsze metody na walkę z oblodzeniem (polecamy tekst na naszym blogu), ale jeśli chodzi o najtańszy sposób, to bezapelacyjnie wygrywa właśnie niepozorny skrobak.

Potop!

Zima to także czas, gdy najtrudniej utrzymać czystość w aucie. Gdy tylko znajdziemy się w środku, przylepiony do butów śnieg natychmiast zaczyna topnieć, a woda spływa i paskudzi nam wnętrze samochodu. Tu przydają się  dywaniki z gumy, które zatrzymują ciecz na sobie.

Trzymaj się twardo drogi

Niby zimy nie są tak srogie jak kiedyś, a śnieg pada coraz rzadziej, ale za to gdy drogi wreszcie pokryją się białym puchem, często robi się bardzo nieprzyjemnie.  Na takie sytuacje warto zaopatrzyć się w łańcuch śniegowy na opony, który znacznie zwiększa przyczepność auta.

Wiarygodny świadek

Niestety, zima przeważnie nie rozpieszcza kierowców i o wypadek naprawdę nietrudno. Dlatego warto rozważyć zakup wideorejestratora. Jeśli już dojdzie do nieszczęścia, przy bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych trudno określić, kto ponosi winę. Tymczasem dzięki kamerze samochodowej zyskamy cenny dowód w sprawie. Poza tym dobre wideorejestratory – takie jak np. od DOD – posiadają wbudowany GPS, który pozwala na wcześniejsze zaplanowanie trasy.