Co kupić kierowcy na święta?

Giveaway DOD
14 grudnia 2017
naglowek
Uwaga, aktualizacja firmware’u! Jeszcze lepsza ochrona dla Twojego samochodu!
1 marca 2018
box-2953722_1280

Każdy w rodzinie ma kogoś, kto jest zapalonym kierowcą. Jaki prezent na święta ucieszy miłośnika czterech kółek? Dobrym pomysłem będzie podarowanie takiej osobie wideorejestratora.

Dlaczego warto?

Najważniejszym zadaniem kamery samochodowej jest zabezpieczenie kierowcy w sytuacji, gdy ten pada ofiarą fałszywych oskarżeń. To samo tyczy się walki o odszkodowanie czy sytuacji, w której policja wystawi mandat, choć w rzeczywistości ukarana osoba wcale nie przekroczyła dozwolonej prędkości.

Zawsze na straży

Na tym jednak nie koniec, bowiem dobre wideorejestratory posiadają i inne przydatne opcje. Jedną z nich jest tryb parkingowy, obecny chociażby w urządzeniach marki DOD. Pracując w tym trybie kamera włączy się w chwili, gdy wykryje przed sobą ruch. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, gdy w nasze zaparkowane auto uderza inny samochód, a sprawca stłuczki ucieka z miejsca zdarzenia. Dzięki wideorejestratorowi winowajca zostaje przyłapany na gorącym uczynku.

Dla oszczędnych

Prócz tego dobre wideorejestratory posiadają procesor GPS, pozwalający na dokładne przeanalizowanie trasy. Jest to funkcja przydatna zwłaszcza dla osób, które planują jeździć zgodnie z zasadami Eco-drivingu – ich stosowanie pozwala z kolei zaoszczędzić znaczne sumy na paliwie. Kamera samochodowa jako korzystna inwestycja, która może szybko się zwrócić? Jak najbardziej!

Przyjemne z pożytecznym

Wideorejestrator to bardzo przydatne urządzenie, które przy okazji może dać kierowcy sporo frajdy. Jeśli nie dzieje się nic złego, kamera po prostu nagrywa przebytą trasę, a jej użytkownik może później swobodnie dzielić się z innymi ciekawymi wydarzeniami na drodze.