Jak przygotować się do nocnej jazdy

winter-tires-1124851_1280
Kiedy wymienić opony na zimowe
6 listopada 2017
winter-1794646_1280
Radzimy, jak pozbyć się lodu z szyb w aucie
4 grudnia 2017
highway-216090_1280

Dni stają się coraz krótsze, a wszyscy wiemy, jak ciężko jeździ się po ciemku. Najprościej byłoby w takiej sytuacji rzec: warto wybierać się w trasę tylko wtedy, gdy słońce wciąż wisi wysoko nad horyzontem. Niestety, nie zawsze mamy komfort, by móc o tym decydować. Na szczęście część z tych problemów rozwiązuje zakup dobrego wideorejestratora.

Dlaczego warto?

Nawet jeśli częste spoglądanie na ekran kamery nie jest zbyt wygodne, nadal pozwala na dostrzeżenie potencjalnego niebezpieczeństwa – urządzenie bowiem wyławia z mroku niewidoczne dla oka elementy. Co więcej, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku wideorejestrator na pokładzie auta pozwoli zarejestrować  moment zdarzenia i w przypadku niesłusznych oskarżeń o spowodowanie wypadku – stanowić dowód w sprawie.

Na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem wideorejestratora należy dowiedzieć się, czy kamera posiada wystarczająco jasny obiektyw – a więc łapie więcej światła – i potrafi dzięki temu rejestrować obraz nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych.

Sprawdź maksymalne ISO

Innym bardzo ważnym czynnikiem przy nocnej jeździe jest sprawdzenie, jakim sensorem może pochwalić się kamera. To właśnie ten podzespół przekłada się na maksymalny poziom ISO. Im wyższa czułość sensora, tym lepiej wideorejestrator działa przy kiepskim świetle.

Wyłowi z mroku każdy detal

Dobrze, by urządzenie korzystało z funkcji Wide Dynamic Range, czyli szerokiego zakresu dynamiki oświetlenia. Technologia ta pozwala rejestrować obraz mimo dużego kontrastu, ukazując wyraźniej ciemne obszary złapane na nagraniu.

Trasa bez tajemnic

Dobry wideorejestrator powinien mieć wbudowany procesor GPS. Ten nie tylko pokazuje trasę, którą pokonuje kierowca, ale pozwala także jeszcze przed wyruszeniem w drogę dokładnie ją przeanalizować.

Trafna inwestycja

Wszystkie wspomniane cechy posiadają np. wideorejestratory DOD. Jeśli więc ktoś chce się zabezpieczyć  przed trudami nocnych podróży, powinien bardzo poważnie rozważyć zakup wspomnianych urządzeń. Naprawdę warto.